Sokáig nézegettem az interneten keringő rengeteg ötletet és egyik jobban tetszett a másiknál. Leginkább a bútorátalakítós változatok nyűgöztek le, mindig rádöbbenek, hogy a kreativitás határtalan. Sokáig keresgéltem is az ennek megfelelő bútordarabot, de valahogy egyik sem tetszett igazán. Túl nagy volt, vagy nagyon macerás lett volna átszabni. Aztán egyik nap leültem és pontosan megterveztem, hogy miként is képzelem el ezt a relatíve kevés helyet foglaló, nagyon egyszerű kis gyerekbútort. Közösen kiszámoltuk, hogy nagyjából mennyi lenne az anyagköltség és úgy döntöttünk, hogy inkább a barkácsolást választjuk.
Itt tartunk most. Van még mit finomítani rajta, kiegészítőket venni, de kezdetnek megteszi és egyelőre a kis szakács sem panaszkodott.
(Hozzáteszem, a munka kivitelezési részét ezúttal apa végezte, én csak, mint koordinátor és ötletgazda szerepeltem a projektben.)
Jó tanács a készítéshez
Mielőtt belevágsz, mindenképp mérd le alaposan a rendelkezésre álló helyet, mert ez lesz a kritikus paraméter. Azt is vedd számításba, hogy ha esetleg át kell rendezni a szobát / lakást, lesz-e elég helye a bútornak, vagy folyton csak kerülgetned kell majd. A gyerekeknek nem a méret és a kidolgozottság a lényeg, tulajdonképpen bármivel eljátszanak. Meggyőződésem, hogy az ilyen típusú gyerekjátékokat a szülő kicsit magának is veszi vagy csinálja, ezt jó időről-időre tudatosítani magadban.A mi minikonyhánk paraméterei: 80 cm széles és 40 cm mély a "munkafelület". Első körben csak mosogatót és sütő-főzőlap kombinációt szerettünk volna. A kiegészítők nagy részét (fogantyúk, sütő gombjai, falikar, műanyag tárolók) a svéd áruházban szereztük be, a bútorlapokat pedig egy barkácsáruházban vágattuk méretre. Amire még szükség volt, az egy kis darab öntapadós fólia, egy csaptelep, fémtál a mosogatónak és néhány ív dekorszivacs a főzőlapokhoz. Ezenkívül természetesen a pántok, csavarok, szögek, stb.
Ahogy a képen is látszik, az eszközök egyelőre eléggé hiányosak, de ez egyáltalán nem hátráltatja a szerepjátékot.
Beszereztünk néhány vágható zöldséget, és a festett kavicsok egy része is alapanyag lett a főzőcskézéshez.
A fiús anyukákat is konyhakészítésre buzdítanám, sosem elég a házias férfiakból. :)