Összesen 3 részt kell egymáshoz varrni.
Első lépésként varrd egymáshoz a két fölső szabásminta részt (lásd az előző képen). Ezennel meg is vagy a sapka lényegi részével, innentől kezdve már csak a díszítés és a kötő hiányzik. Jól hangzik, ugye?
A díszítés alatt a sapka, arc körüli részénél lévő fodrot értem. Ugyanilyen fodor volt az eredeti (mintául szolgáló) sapkán is. Egy 2-3 centiméteres csíkot varrj hozzá a sapkához úgy, hogy bizonyos távolságonként tűzd le, ráncold össze az anyagot. Minél nagyobb mértékű a ráncolás, annál romantikusabb lesz a végeredmény.
Ezután egy díszítő varrás kerüljön közvetlenül a két iménti anyag találkozásához, és nincs más hátra, mint a kötő elkészítése.
A sapka alsó, egyenes részénél készítsd el a gumiházat. Egyszerűen hajtsd vissza az anyagot és varrd le úgy, hogy a gumi még éppen elférjen benne.
Egy biztosítótű segítségével fűzd be a gumit a helyére, majd varrd le az egyik végén. Fogd meg a másik felét a guminak, és ráncold össze a felette lévő anyagot annyira, amennyire szükségesnek látod. Például, ha szeretnéd, hogy jobban belógjon a babád arcába a sapka (vagy eleve ducibb, vastagabb a nyaka), akkor nem szükséges túlságosan összehúzni.
Ezután varrd le a gumi másik felét is és vágd le a kilógó felesleget. A gumi mellé, mindkét oldalra varrj egy kb. 20 cm hosszú kötőt. A kötőnek nem kell rugalmasnak lennie, használhatsz selyemszalagot, vagy, ami éppen kéznél van. Nálam babapertli volt itthon, a fehér anyaghoz jól passzolt.
Magam sem gondoltam volna, hogy ez ennyire egyszerű! Próbáld ki te is, messze még a nyár vége!
Ha a kendősapkákat jobban szereted, kattints ide a szabásmintához.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése